Aktualności

Chcesz poprawić wydajność swoich pracowników? Zainwestuj w kolejkomat!

2 grudnia 2014
W krajach wysokorozwiniętych podstawowym kosztem zwiększającym cenę towarów i usług jest koszt pracy. Dlatego też tak istotne jest, aby wydajność i efektywność pracowników była możliwie największa. Dotyczy to również punktów usługowych, w przypadku których bardzo trudno jest sprawować nad nią kontrolę i wprowadzać działania mające na celu jej optymalizację. Zadaniem osoby pracującej w punkcie usługowym jest profesjonalna pomoc klientowi, który się do niego zgłosił.

Służba zdrowia otwarta na potrzeby pacjentów

26 listopada 2014
Służba zdrowia stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest m.in. poprawa zarządzania kolejką oraz strefą oczekiwania a także ułatwienie przemieszczania się pacjenta pomiędzy gabinetami i oddziałami. W większości polskich przychodni i szpitali nadal jeszcze funkcjonuje archaiczny system, polegający na samodzielnym pilnowaniu swojej kolejki. Każe on pacjentom spędzać nierzadko godziny przed drzwiami gabinetu zanim będą mogli skorzystać z pomocy lekarskiej. Opuszczenie kolejki nawet na kilka minut skutkuje często utratą swojego miejsca. Nic dziwnego, że pacjenci stają się coraz bardziej sfrustrowani, a wizyta w placówce medycznej kojarzy im się przede wszystkim z ogromną stratą czasu. Tak być jednak nie musi!

Po prawko w kolejkomacie

4 czerwca 2014
Od dzisiaj w Wydziale Komunikacji i  Dróg Starostwa w Oleśnicy działa system regulujący kolejkę - kolejkomat. W Starostwie przy Wydziale Komunikacji i Dróg zainstalowany został automat wydający bilety. Dostępne są dwie opcje: Rejestracja Pojazdów oraz Prawo jazdy. Wybierając Rejestrację Pojazdów załatwić można wszystkie sprawy związane z pojazdami, czyli m.in. rejestrację aut, zgłoszenia sprzedaży, dokonywanie adnotacji w dowodach rejestracyjnych, jak. np. hak, gaz, itp.

Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę systemu kolejkowego

4 maja 2014
Popularność systemów kolejkowych sprawia, że na rynku pojawiają się coraz liczniej firmy oferujące ich zaprojektowanie oraz instalację. Niektóre są nawet w stanie wykonać tę usługę za bardzo atrakcyjną cenę. Jednakże, czy są one również godne zaufania? Na co warto zwrócić uwagę wybierając dostawcę tego typu rozwiązań?

Kroki działania systemu kolejkowego

30 kwietnia 2014
Systemy kolejkowe to zestawy urządzeń, które pozwalają poprawić zarówno wydajność pracowników, jak i komfort oczekiwania petentów na załatwienie spraw, z którymi przychodzą. Sposób ich działania opiera się na siedmiu krokach, które występują w każdym możliwym układzie, bez względu na stopień zaawansowania samego systemu.

Terminal płatniczy, a płacenie kartą

19 marca 2014
Coraz więcej klientów płaci za zakupy i usługi przelewam internetowym i kartą. Karta stała się synonimem transakcji bezgotówkowej, która opłaca się, np. przy optymalizacji wydatków. Żeby jednak była możliwa, w sklepie musi być terminal płatniczy.

Kolejkomat pomaga bezrobotnym

12 lutego 2014
Kolejkomat to urządzenie uniwersalne, stosowane w instytucjach, gdzie ilość interesantów jest większa niż pracowników. Instalowany jest także w urzędach, np. Powiatowych Urzędach Pracy. Własny kolejkomat posiada Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach.

Terminal płatniczy, czyli szybki sposób na opłacenie rachunków

12 lutego 2014
Karta bankomatowa lub kredytowa jest powszechnie stosowanym środkiem płatniczym. To alternatywa dla opłat gotówkowych. Możesz jej użyć w kasie, płacąc za zakupy i usługi. Aby było to możliwe, sklep musi posiadać terminal płatniczy.

Czy systemy kolejkowe można dopasować do każdych wymagań?

9 stycznia 2014
Od momentu wprowadzenia ich na rynek, systemy kolejkowe sprawdzają się idealnie w każdym miejscu, gdzie pracownicy firmy lub instytucji spotykają się twarzą w twarz z petentami. Nie tylko pozwalają uporządkować kolejność odwiedzających, ale zapewniają przy okazji znacznie większy komfort oczekiwania na swoją kolej.

Zalety posiadania terminali płatniczych

9 stycznia 2014
Odkąd w Polsce pojawiła się na dobre bankowość elektroniczna, nastąpił znaczny spadek transakcji gotówkowych. Jest to związane przede wszystkim z wygodą, jaką przynoszą ze sobą te nowoczesne rozwiązania. Dziś zamiast wypełniać skomplikowane druki i czekać w kolejce na poczcie można w przeciągu ledwie paru minut przygotować oraz wysłać przelew do dowolnego banku na świecie. A pieniądze, zamiast wędrować nawet kilka tygodni, znajdą się w miejscu docelowym jeśli nie natychmiast to w przeciągu kilkunastu kolejnych godzin.

Gdzie najlepiej sprawdzają się systemy kolejkowe?

22 listopada 2013
Systemy kolejkowe rozprzestrzeniły się po licznych firmach i instytucjach. W wielu miejscach, gdzie występuje bezpośrednia interakcja z klientem prędzej, czy później instaluje się choćby najprostsze urządzenia. Bowiem nawet standardowe systemy są w stanie znacznie usprawnić pracę niejednego punktu obsługi. Czy jednak warto instalować je w każdym możliwym miejscu? Czy wszędzie sprawdzają się tak samo dobrze?

Z jakich elementów składa się system kolejkowy?

22 listopada 2013
Systemy kolejkowe zyskują coraz bardziej na znaczeniu. Przede wszystkim dlatego, że oferują możliwość zarządzania ruchem klientów, sprzyjając tym samym ich zadowoleniu, oraz skracając średni czas potrzebny na załatwienie jego sprawy. Warto więc wiedzieć, z jakich elementów się składają.